09 lutego 2010

Hala Ludowa w Zielonej Górze przestanie straszyć

Bo nie tylko straszy, ale jest już niebezpieczna. Przy Wrocławskiej oprócz hotelu stanie osiedlowy market i trzykondygnacyjny budynek usługowy, może z barem szybkiej obsługi.

"Dlaczego Hala Ludowa nadal stoi w centrum miasta?” - pyta pani Joanna Tarkowska w mailu do redakcji. - "Czy władze nie mogą zmusić właścicieli posesji, by w końcu coś ładnego tam postawili.” - Rozmawiamy z właścicielami terenu przy Wrocławskiej - odpowiada wiceprezydent Dariusz Lesicki. - Ustalenia dotyczące tej działki nie są łatwe, bo właścicieli jest trzech i ich interesy nie zawsze są zbieżne. Sprawą zajmował się między innymi sąd administracyjny. Na pewno jednak zabiegamy i będziemy zabiegać o rozbiórkę hali, bo stwarza ona już niebezpieczeństwo.

Hotel? Może później...
Mieszkańcy od lat czekają na to, by Estrada przestała straszyć. Czekają też na zapowiadany przy Wrocławskiej hotel. On jednak prawdopodobnie w tym roku nie powstanie. Zapytaliśmy o termin rozpoczęcia inwestycji Jacka Kociołkowskiego z firmy Warimpex. Na razie odpowiedzi nie otrzymaliśmy, ale wiceprezydent Lesicki zapowiadał tę budowę raczej na przyszły rok.
W tym roku jest szansa na powstanie przy Wrocławskiej sklepu osiedlowego. Na tyłach terenu. Co to będzie za sklep? Urząd nie chce zdradzać inwestora. Wiceprezydent mówi jedynie: - Chodzi o osiedlowy sklep o powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych. Mieszkańcy os. Braniborskiego powinni się ucieszyć z tej inwestycji, od dawna narzekają na brak marketu.
Poprzedni właściciel terenu rozmawiał na temat sprzedaży gruntu z przedstawicielami sieci Kaufland. Z naszych informacji wynika, że to właśnie sklep tej firmy tam stanie. Wyjazd i wjazd do marketu będzie od strony ul. Lwowskiej. - Ruch przy Wrocławskiej będzie wtedy wzmożony, dlatego rozmawiamy z inwestorem o tym, by sfinansował budowę pasa ruchu z ul. Lwowskiej na te ulicę - zdradza D. Lesicki.

Podobne do Polskiej Wełny
Przy Wrocławskiej stanąć ma jeszcze budynek usługowo-handlowy, obok hotelu. - Plan zagospodarowania przewiduje w tym miejscu obiekt co najmniej trzykondygnacyjny - zapowiada wiceprezydent Lesicki. - Chcemy też, by przyszła zabudowa Wrocławskiej nawiązywała do wyglądu Polskiej Wełny.
Mowa jest o tym, że w nowym budynku będzie bar szybkiej obsługi typu Mc Drive. Ale na razie są to tylko przymiarki.

Alicja Bogiel
Źródło:gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: