02 lutego 2010

Kanadyjska chemia inwestuje w Zielonej Górze

Inwestor z Kanady do końca marca ma uruchomić w mieście produkcję substancji chemicznych do powlekania metali. To zakład z branży wysokich technologii. Pracę ma znaleźć 30 osób.

Inwestycję od kilku miesięcy obsługuje zielonogórskie Centrum Obsługi Inwestora (COI), działające przy marszałku lubuskim. - Niestety, nazwy firmy nie mogę podać. Inwestor zastrzegł sobie poufność - mówi Hanna Nowicka, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego. Agencja m.in. nadzoruje Centrum Obsługi Inwestora, pilotuje przedsięwzięcia gospodarcze w regionie i kojarzy inwestorów z samorządami lub lokalnym biznesem. M.in. dzięki specjalistom z ARR w Gorzowie pojawiła się szwedzka firma Calvia. Kupiła działkę i za 30 mln postawi na niej fabrykę do produkcji topiku spawalniczego. Zatrudni 50 pracowników. Fabryka ruszy jesienią.
- Kanadyjczycy nie szukali innych lokalizacji, od razu wskazali Zielona Górę. Zdecydowały powiązania rodzinne jednego z przedstawicieli firmy - tłumaczy Hanna Nowicka. W Zielonej Górze w grę wchodziło kilka miejsc do produkcji. W końcu biznesmeni zdecydowali się na wynajęcie hali od prywatnego właściciela. - Ostatnie rozmowy trwają - zastrzega Nowicka.

O firmie z Kanady na razie niewiele wiadomo. Ma m.in. fabrykę na terenie Chin. W Zielonej Górze zamierza produkować substancje ochronne i utwardzające metale.

Artur Łukasiewicz
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: