02 lutego 2010

Pomysły rowerzystów

Zielonogórscy cykliści ze stowarzyszenia „Rowerem do przodu” po wywalczeniu pieniędzy na Zieloną Strzałę wytyczają sobie kolejne cele. Chcą, by rowerzyści mogli jeździć po parkach, a także, by na rowery wsiedli strażnicy miejscy.

„Tak jest np. w Poznaniu. Dzięki temu straż jest bardziej mobilna i szybciej podejmuje interwencje, a mieszkańcy czują się bezpieczniej" - przekonuje Robert Górski.
Kolejnym pomysłem jest powołanie oficera rowerowego. To osoba, która będzie zajmowała się tylko i wyłącznie sprawami rowerowymi w mieście - będzie dbała, by na ścieżkach nie było lamp i innych przeszkód i zajmie się ich usuwaniem. W Polsce jak dotąd taki oficer działa jedynie we Wrocławiu - zajmuje się parkingami rowerowymi, ścieżkami, masą krytyczną i całą kulturą rowerową" - wyjaśniał.
Rowerzyści uzgodnili też z władzami miasta miejsca montażu nowych stojaków na jednoślady. W tym roku pod każdą szkołą zostanie zamontowanych 10 stojaków w kształcie odwróconej litery U co pozwoli bezpiecznie przypiąć około 20 rowerów. W śródmieściu pojawi się około 30 parkingów dla rowerów, a podczas wymiany nawierzchni deptaka uwzględnione zostaną stylizowane stojaki, także w kształcie U.
Rowerzyści zapewniają, że nadal będą zabiegali o obniżanie krawężników przy zjazdach ze ścieżek.

Sylwia Misiak
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: