18 lutego 2010

Remonty w ZSM

14 milionów złotych pochłoną w tym roku prace remontowo - budowlane w Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na przełomie lutego i marca rozpoczną się pierwsze przetargi.

"Najwięcej jest wymian wodno - kanalizacyjnych" - podkreśla wiceprezes spółdzielni, Dariusz Maćkowiak. Większość budynków ma już tzw. plastikowe instalacje, tegorocznych zadań jest prawie 30 na kwotę około 6 milionów złotych. Roboty typowo budowlane - wiatrołapy, wymiana okien na klatkach schodowych i malowanie klatek będą kosztować blisko 5 milionów.
Kolejne 1,5 miliona złotych pochłonie wymiana chodników. "Nowe odcinki pojawią się praktycznie na każdym osiedlu" - zapowiada Dariusz Maćkowiak. Trzeba będzie również naprawiać dachy - spółdzielnia już dostała zgłoszenia, że kilkanaście zostało uszkodzonych z powodu zimy.
Remonty zaplanowano na wszystkich osiedlach. ZSM zadba też o place zabaw. "Jednak nie w takim zakresie, w jakim mieliśmy to robić wspólnie z miastem" - podkreślają jej władze. Zupełnie nowe powstaną m.in. przy ul. Lisiej i Dąbrówki.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: