29 kwietnia 2010

Dwie drogi przez Park Piastowski

Będzie druga droga przecinająca Park Piastowski. Obok łącznika ulic Kardynała Wyszyńskiego z Botaniczną poprowadzony zostanie dojazd z parkingu przed amfiteatrem do powstającego za parkiem osiedla jednorodzinnego.

Już teraz parkową alejką porusza się ciężki sprzęt budowlany. Tymczasem z inwestycji nie są zadowoleni zapytani przez nas mieszkańcy..
Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta firma, która buduje osiedle na terenie, na którym kiedyś miała powstać druga palmiarnia, nie ma innej możliwości dowożenia materiałów budowlanych niż tylko przez park. W przyszłości będzie to zresztą droga dojazdowa do osiedla - informuje doradca prezydenta miasta Tomasz Misiak.
Sytuacją w Parku Piastowskim zaskoczeni są radni, w tym Bożena Ronowicz. W jej ocenie droga dojazdowa na plac budowy i późniejsze osiedle powinna biec drugą stroną
Droga na osiedle kilku domków jednorodzinnych obok Amfiteatru będzie więc drugą, która w tym roku przetnie Park Piastowski. W lipcu do użytku oddany zostanie łącznik ulic Wyszyńskiego i Botanicznej.

Janusz Życzkowski
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: