08 kwietnia 2010

Nowe zasady sprzedaży miejskich mieszkań w Zielonej Górze

Miasto zmienia warunki wykupu mieszkań komunalnych. Lokatorzy jednomieszkaniowych budynków już ich nie przejmą od miasta.

Jest nowa uchwała dotycząca zagospodarowania miejskich nieruchomości. Chodzi głównie o mieszkania komunalne, które większość lokatorów ma szansę wykupić z 95-procentową zniżką. Skorzystało z tej możliwości tysiące osób.
W ubiegłym roku sprzedaż miejskich lokali jednak ukrócono. Wprowadzono warunek, że trzeba być lokatorem przez co najmniej przez siedem lat, by wystąpić o jego wykup. W tym tygodniu radni uchwalili kolejne ograniczenia. Nie będzie sprzedaży mieszkań, jedynych w miejskich budynkach - czyli w rzeczywistości miejskich domów wraz z przylegającą do nich działką. I właśnie o te działki chodzi... - Teraz często jest tak, że grunt ma tysiąc metrów, budynek jest jeden i za bezcen sprzedajemy miejską nieruchomość - tłumaczył radnym potrzebę zmian naczelnik wydziału geodezji Zdzisław Szczepański. Miasto ma inny pomysł na takie lokale: mieszkańców nawet przenieść, a nieruchomość sprzedać.

Są też dobre wieści. Mamy dobrą wiadomość dla 50 osób, które wystąpiły o wykup mieszkań przed 26 maja ubiegłego roku, po czym "załapały się” na nową uchwałę i odmówiono im wykupienia lokum. Przepisy z tego tygodnia umożliwią im kupno miejskiego M.

Alicja Bogiel
Źródło:gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: