19 maja 2010

Otwarcie zielonogórskiego basenu pod koniec czerwca

Znamy już termin otwarcia basenu i hali - 25 i 26 czerwca. Impreza będzie dwudniowa, pierwszego dnia oficjalna, drugiego - rozrywkowa.

Pytany przez nas o atrakcje Janusz Kubicki nie chce zdradzić szczegółów imprezy. - Zorganizujemy specjalną konferencję w tej sprawie - zapowiada prezydent. Program imprezy mamy poznać jeszcze w tym tygodniu. Na razie wiadomo tyle, że w piątek 25 czerwca będą oficjalne uroczystości, dla budowlańców, samorządowców, polityków... W sobotę zaplanowano natomiast prawdziwą imprezę dla mieszkańców - będzie to festyn z koncertami, fajerwerkami.

Basen i hala będą otwierane z hukiem, ale nadal nie ma ich nazwy. Przypomnijmy, że urząd miasta zdecydował, że nazwa będzie „sprzedana”. Temu, kto zapłaci najwięcej pieniędzy na funkcjonowanie obiektu. Według relacji prezydenta, chętnych do wykupienia nazwy było kilka firm. Spółki działające w całej Polsce, ale mające oddziały w Zielonej Górze. Szef MOSiR-u Robert Jagiełowicz zapowiadał swego rodzaju przetarg na nazwę kompleksu rekreacyjno-sportowego. Ale na razie nie ma żadnej decyzji w tej sprawie. Nie ma więc i nazwy. Będziemy otwierać bezimienny basen. Prezydent nie uważa tego jednak za problem. - Przetarg na nazwę odbędzie się później - zapowiada. - A na razie i tak wszyscy będą nazywać basen aquaparkiem, a halę halą...

Źródło:gazetalubuska.pl

Brak komentarzy: