21 lipca 2010

Remont deptaka zgodnie z planem

Rewitalizacja starówki w toku. W tej chwili prace prowadzone są głównie w drugiej części ul. Mickiewicza w kierunku Lisowskiego i dodatkowo wzdłuż Żeromskiego. W niektórych miejscach nawierzchnia już została wymieniona, w tym częściowo od strony ratusza. - Część ulic już jest gotowa - chodzi o Kościelną, Krawiecką i fragment Mickiewicza - mówi nam Paweł Urbański, naczelnik wydziału inwestycji miejskich Urzędu Miasta.
W niektórych miejscach pojawiło się już nowe oświetlenie, wkrótce dojdą też ławki. Póki co większość prac przebiega zgodnie z planem i jak zapewnia nas Urbański, zbliżające się powoli Winobranie powinno odbyć się bez przeszkód.

- Termin nie jest zagrożony. Zapisaliśmy możliwość przedłużenia go ze względu na przebudowę sieci. Na pewno na okres Winobrania deptak zostanie uprzątnięty i będzie można swobodnie z niego korzystać- zaznacza Urbański.
Tymczasem na remont narzeka wielu mieszkańców. I nie chodzi tu o sam pomysł rewitalizacji, a raczej o jego wykonanie. Wiele osób skarży się np. na brak ławek czy śmietników.
Rewitalizacja starówki uniemożliwiła też organizację niektórych imprez kulturalnych. - Musieliśmy opóźnić rozpoczęcie Festiwalu Filmowa Góra. Miał ruszyć już kilka tygodni temu, a w rzeczywistości rozpocznie się 30. lipca - mówi Bruno Kieć z Fundacji Kombinat Kultury

Barbara Kaczała
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: