04 lipca 2010

Uwaga kierowcy, ul. Wrocławska w remoncie

Rozpoczął się wielki remont ul. Wrocławskiej, który potrwa do sierpnia. Gładki asfalt pojawi się na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza aż do rogatek Zielonej Góry.

Po naprawie ulic Lwowskiej i Waryńskiego kierowców czeka kolejna próba nerwów. Rozpoczął się remont ruchliwej ul. Wrocławskiej, przez którą dziennie przejeżdża kilka tysięcy aut. Jest to kontynuacja jednego zadania, na które składał się również częściowy remont ul. Waryńskiego oraz położenie nowej nawierzchni na ul. Lwowskiej. Pracownicy firmy Eurovia, która wygrała przetarg na wykonanie remontu, metr po metrze zedrą całą nawierzchnię. Nowy asfalt zostanie wylany od wysokości skrzyżowania z ul. Sienkiewicza aż do rogatek miasta. - Wykonamy frezowanie, regulację urządzeń wodno-kanalizacyjnych, a na koniec położymy nową nawierzchnię - tłumaczy Piotr Tykwiński, kierownik Biura Zarządzania Drogami. Podobnie jak w przypadku ul. Lwowskiej wszystkie prace będą wykonywane bez zamykania drogi dla samochodów. Być może na najbardziej uciążliwych odcinkach jezdni robotnicy będą pracowali także nocą.

- Zastosowaliśmy to rozwiązanie przy remoncie skrzyżowania ul. Waryńskiego i udało nam się wylać nową nawierzchnię w ciągu zaledwie jednej nocy - wyjaśnia kierownik Tykwiński. Największe utrudnienia pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni, gdy drogowcy zajmą się regulacją urządzeń kanalizacyjnych.
- Proszę o wyrozumiałość kierowców oraz planowanie podróży ul. Wrocławską z kilkunastominutowym wyprzedzeniem. Ten remont jest konieczny. Mam nadzieję, że wszyscy to doskonale rozumiemy - dodaje Piotr Tykwiński. Remont ulicy ma zostać ukończony do sierpnia. Oprócz nowej nawierzchni pojawi się także spore ułatwienie dla kierowców, którzy wjeżdżają z ul. Skrajnej w ul. Wrocławską [wyjazd z komendy policji - przyp. red.]. Powstanie tam bezpieczny prawoskręt. W tym roku miasto wyda na remonty dróg 35 mln zł. Modernizacja ul. Wrocławskiej pochłonie 2 mln zł.

Kosma Zatorski
Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: