27 lipca 2010

"Złoty Dom" na ukończeniu

Mieszkańcy Zielonej Góry już wkrótce będą mogli odwiedzać kolejną galerię handlową. Mowa o "Złotym Domu". Trwają tam prace wykończeniowe. Budynek zostanie oddany do użytku prawdopodobnie we wrześniu. Na otwarcie będziemy musieli jednak trochę poczekać - prawdopodobnie aż do grudnia.

Jednym z najciekawszych elementów galerii ma być kopuła, która już teraz wzbudza zainteresowanie mieszkańców. - W tej chwili montujemy tam mechanizm obrotowy, to jest taka platforma o szerokości 1,6 m na której będą stały stoliki i w przeciągu godziny będzie można obejrzeć całą panoramę miasta - mówił Jerzy Błoszko, dyrektor generalny CN Tower Plaza. Jak dodał, firma przejęła plac budowy w kwietniu 2008 roku. Dziura po dawnym „domu dziecka" straszyła kilkanaście lat.
Budynek ma cztery piętra, piwnicę, parter i taras. Większość powierzchni będzie przeznaczona na wynajem. Już zgłosiły się pierwsze firmy- głównie zajmujące się handlem i usługami. W piwnicy będzie mieścił się pub, a na ostatnim piętrze restauracja. Prace idą szybko, niebawem zostaną położone płytki i wylana posadzka.
Jerzy Błoszko ma nadzieję, że w galerii pojawią się marki, których do tej pory w Zielonej Górze nie było. W tej chwili prowadzone są rozmowy z angielską firmą, która chciałaby wynająć dwa i pół piętra.

Barbara Kaczała
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: