11 sierpnia 2010

PUP zmienia siedzibę

Z Wyspiańskiego na Sienkiewicza. Powiatowy Urząd Pracy zmienia siedzibę. Od końca września będzie się mieścił w budynku po fabryce mebli. W tej chwili jest tam przeprowadzany remont- stawiane są ścianki działowe, będzie też dobudowana toaleta. Do dyspozycji urzędu będzie także oddany parking na trzydzieści samochodów.

Decyzję o przeprowadzce podjęto już maju. W nowej siedzibie pracownicy i interesanci będą mieli więcej miejsca. Dotychczas wynajmowali 500 metrów kwadratowych, a teraz do ich dyspozycji zostanie przeznaczonych ponad tysiąc.
- Będziemy płacić niższy czynsz. Najważniejsze jest jednak to, że będziemy mieć więcej miejsca. W tej chwili nie spełniamy standardów rynku pracy - podkreśla dyrektor PUP- u Irena Radziusz.
Początkowo magistrat zaproponował Powiatowemu Urzędowi Pracy budynek przy ul. Dąbrowskiego. Wymagałby on jednak znacznego remontu, którego koszt mógłby wynieść nawet 8 mln złotych. Wstępnie przeprowadzkę zaplanowano na koniec września. Umowę najmu nowego budynku podpisano na trzy lata.

Barbara Kaczała
Źródło:rzg.info.p
l

Brak komentarzy: