10 sierpnia 2010

Szkolne remonty

Wakacyjne remonty w zielonogórskich szkołach i przedszkolach. Placówki starają się zakończyć prace do pierwszego dzwonka. Największe trwają m.in. Zespole Szkół Budowlanych, gdzie gruntowny remont przechodzi sala gimnastyczna, w Szkole Podstawowej numer 1 remontowane są szatnie i toalety przy sali gimnastycznej, a Szkoła Podstawowa numer 18 kompleksowo dostosowuje sale do potrzeb 6-latków.

„Wymieniamy w tym roku bardzo dużo okien. Do tego dwa wielkie przedsięwzięcia związane z nową elewacją w przedszkolach numer 3 przy al. Niepodległości i numer 17 przy ul. Pieniężnego" - mówi wiceprezydent Wioleta Haręźlak. Tegoroczne remonty w szkołach i przedszkolach kosztować będą prawie 4 miliony złotych. Oprócz tego trwa budowa orlików przy Zespole Szkół Ekologicznych i przy Gimnazjum numer 7. W tej drugiej placówce prace przeciągną się ze względu na późno przekazane środki. Do 1 września remont nie zakończy się także w Zespole Szkół Budowlanych. „Zakres prac jest potężny, prace potrwają do końca września, tak by od października uczniowie mogli korzystać z sali" - dodaje wiceprezydent.

W tym roku wzięto się także za prace związane z bezpieczeństwem pożarowym. "Nakazy istnieją od 10 lat, a dotyczą zabezpieczenia klatek schodowych" - podkreśla wiceprezydent i zaznacza, że roboty są bardzo drogie - w jednej placówce kosztują 200 tysięcy złotych. W tym roku prace przeprowadzą 3 szkoły.

Marta Czechowska
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: