18 sierpnia 2010

Trzy ulice na listę "schetynówek"

Wyszyńskiego, Moniuszki i Wiśniowa "schetynówkami"? Bardzo możliwe, o ile oczywiście te propozycje uzyskają akceptację. Magistrat podjął decyzję, by w przyszłym roku o dofinansowanie z rządowego programu naprawy dróg powalczyły te trzy zielonogórskie ulice.

Wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk powiedział, że decyzja musiała zostać podjęta szybko - czas zgłaszania propozycji mija niebawem.
- Do końca września musimy podać nasze propozycje (...). I chcielibyśmy, aby tym razem - tak jak w tym roku zrobiliśmy cały układ związany z Lwowską i Wrocławską, jak będzie zrobiony cały układ z Ogrodową i Jaskółczą - wyremontować Moniuszki, Wiśniową oraz odcinek Wyszyńskiego od ronda Jana Pawła II do ronda przy ul. Ptasiej - powiedział Kaliszuk.
Nie ma jednak pewności, że te ulice trafią na listę "schetynówek", więc miasto jest gotowe do podjęcia własnych działań.
- Chyba jednak wówczas będziemy musieli z własnych środków zrobić, ale ja jestem dobrej myśli, ponieważ w tym roku uzyskaliśmy i dofinansowanie do ul. Jaskółczej i Ogrodowej, oraz - co chciałem właśnie Państwu powiedzieć, bo nie liczyliśmy na to do końca - udało się 2,5 mln złotych uzyskać do tego nowego przebicia - mówił wiceprezydent miasta.
Dodajmy jeszcze, że nowe przebicie od Wyszyńskiego do Botanicznej wciąż jest w trakcie poprawek. Wykonawca, firma STRABAG oddał drogę z miesięcznym opóźnieniem, a urzędnicy dopatrzyli się jeszcze kilku niedoróbek.

Przemysław Kobus
Źródło:rzg.info.pl

Brak komentarzy: