03 września 2010

Drzonków czeka na konie za milion euro

Ośrodek w Drzonkowie, nie wydając własnej złotówki, bogaci się o nowoczesny parcours. - Sława o nim idzie w świat i doczekamy się tu koni za milion euro. mówi dyrektor WOSiR Bogusław Sułkowski, który wczoraj podpisał umowę z zielonogórską firmą Diament na dokończenie inwestycji.

Za 640 tys. euro pozyskanych z funduszu EWT na terenie dawnego boiska piłkarskiego Drzonków ma najlepszą w Polsce nawierzchnię do zawodów i treningów w konnych skokach przez przeszkody. Jej walor polega m.in. na elektronicznym systemie nawadniania i zarazem odprowadzania nadmiaru wody.
- Jeźdźcy to najbogatsi ze sportowców. Gdy w Europie rozniesie się, że mamy tu taki obiekt, zjadą do nas konie za milion euro i ich bogaci właściciele i zostawią u nas pieniądze - tłumaczy Bogusław Sułkowski.

Przetarg na wykonanie parcoursu wygrał zielonogórski Diament. I ta sama firma została wybrana do drugiego etapu przebudowy Drzonkowa za 2,4 mln zł, które zarządcy ośrodka pozyskali z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerialne środki udało się wydobyć dzięki temu, że Polski Związek Jeździecki i Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego poparły Drzonków i uznały za obiekt strategiczny dla rozwoju polskiego sportu w tych dwóch dyscyplinach. Powstanie trawiasta bieżnia oraz zadaszona strzelnica z 42 stanowiskami do rozgrywania nowej konkurencji pięciobojowej - kombinacji biegu ze strzelaniem. Stan ruiny odejdzie od krytej trybuny, a w jej podpiwniczeniu pojawią się toalety.

Drzonkowski WOSiR wróci zatem na mapę jako ważna arena jeździecka i pięciobojowa. Ale to nie koniec. Dziś firma Skanska podpisze umowę na wykonanie najdroższej operacji z planu modernizacji ośrodka i wkrótce po tym zabierze się za wykonanie kompleksu odkrytych basenów oraz za zadaszenie 50-metrowej pływalni.

Źródło:gazeta.pl

Brak komentarzy: