22 września 2010

Inwestycje na lubuskiej kolei przyspieszają

Szybka kolej łącząca lubuskie trójmiasto i połączenie Zielonej Góry z Gorzowem - to najważniejsze komunikacyjne cele marszałka. Nawet na kolej dotarł optymizm. Zamiast za dwa lata, zaplanowane inwestycje kolejowe będą gotowe już pod koniec przyszłego roku

- Znacznie przyspieszyliśmy prace. To już nie jest etap umów czy papierów, ale konkretna realizacja - cieszy się Bogdan Mucha, zastępca dyrektora departamentu gospodarki i infrastruktury w Urzędzie Marszałkowskim. Chodzi o modernizację linii kolejowej na odcinku Zbąszynek - Czerwieńsk. Zakładano w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO), że inwestycje kolejowe za 20 mln euro skończą się w grudniu 2012 r. Jednak już w umowach z wykonawcami termin przesunięto o cały rok, na grudzień 2011 r. - Po tempie prac widać, że i wykonawcom, i nam zależy na szybkim oddaniu inwestycji. Zimą rozstrzygnęliśmy przetargi, w lipcu przekazaliśmy place budów - mówi Mucha. Robotnicy pracują na dwie zmiany. Teraz odnawiają węzły w Sulechowie i Babimoście. Wymieniają tory i podbudowę oraz urządzenia sterownicze. Za tydzień rozpocznie się modernizacja linii kolejowej na odcinkach Kostrzyn - Gorzów i Gorzów - Zbąszynek.

Przetarg za blisko 56 mln zł wygrało konsorcjum, w skład którego wchodzi Strabag z Pruszkowa i Strabag z Niemiec, Tracke z Czech oraz Tracke Tor z Cieszyna.

Więcej...

Źródło: zielonagora.gazeta.pl

Brak komentarzy: