17 września 2010

Koniec z lotami do Drezna

Mimo szumnych zapowiedzi z lotniska w Babimoście nie polecimy już w świat. Zaledwie po roku zlikwidowano połączenie lotnicze na linii Drezno - Zielona Góra - Warszawa. We wrześniu 2009 roku władze województwa z wielką pompą inaugurowały loty do Drezna. Teraz okazało się, że samoloty spółki Jet Air nie lądują już w stolicy Saksonii.

Jak wyjaśnia Maciej Król, prezes lubuskiej spółki lotniczej, ani władze województwa, ani dyrekcja portu lotniczego w Babimoście nie miały żadnego wpływu na zawieszenie lotów do Drezna. - To stało się poza naszym udziałem - stwierdził Król. Umowa między przewoźnikiem a Niemcami obowiązywała do końca sierpnia. Nie została przedłużona.

Zdaniem Macieja Króla nie jest wykluczone, że loty do Drezna zostaną jeszcze wznowione. - Być może w najbliższym czasie z lotniska w Babimoście będziemy mogli latać także do innych miast w Europie, ale to wszystko zależy od inicjatywy przewoźnika - podkreśla Król.

Dodajmy tylko, że przyczyną zawieszenia lotów z Babimostu do Drezna było słabe zainteresowanie ze strony pasażerów. W ostatnich miesiącach z połączenia lotniczego do stolicy niemieckiej Saksonii skorzystało zaledwie kilkanaście osób.

Artur Steciąg
Żródło: rzg.info.pl

Brak komentarzy: