17 września 2010

Lotnisko w Babimoście - parking na Euro 2012

VIP-y w lubuskich hotelach, kibice zwiedzający zabytki i samoloty lądujące w Babimoście - tak marszałek widzi piłkarskie Euro 2012.

Ekipa marszałka zapewnia, że na meczach mistrzostw w Poznaniu i Wrocławiu skorzysta także woj. lubuskie. Zyskać ma przede wszystkim turystyka hotelowa. W środę w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie z konsultantem krajowym ds. hoteli i zakwaterowania kibiców Rafałem Rosiejakiem. - Lubuskie jest bardzo dobrze położone, więc sporo kibiców może chcieć się tu zatrzymać. Już zakontraktowane są lubuskie hotele z dobrymi trzema i czterema gwiazdkami dla oficjalnych gości UEFA. To chociażby Qubus, Ruben i Dana - mówi Rosiejak. W październiku na uczelni w Sulechowie zaplanowano spotkanie z lubuskimi hotelarzami m.in. na temat sposobu promocji i szkoleń dla obsługi hotelowej.

Wkrótce powstanie platforma informacyjna dla kibiców. Będą tam dane o kraju, miastach gospodarzy, ale i pozostałych regionach Polski z informacją o możliwości zakwaterowania i komunikacji. - Naszym zadaniem jest też opracowanie dobrej strategii promocji tego, co mamy - mówi Jadwiga Błoch, prezes Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej LOTUR. Promować region chce przede wszystkich na zbliżających targach w Niemczech.

Więcej...

Źródło: zielonagora.gazeta.pl

Brak komentarzy: