09 września 2010

Parkowanie na terenie szpitala- zmiana zasad

Nowe zasady korzystania z parkingu na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze. Zarząd placówki zdecydował się na wynajęcie prywatnej firmy, która będzie pobierać opłaty od kierowców wjeżdżających na parkingi pojazdów. Zamontowano szlabany i wprowadzono zmiany w komunikacji.

- Zarząd szpitala zdecydował się na konkurs, w ramach którego wybraliśmy firmę, która będzie opiekować się parkingami na naszym terenie. Przejmując parkingi przez okres 3 lat wyremontuje je w kwocie około 300 tysięcy złotych. Ponadto firma wykona pięć plansz z planem sytuacyjnym szpitala. Wykonała już całą infrastrukturę znaków drogowych, oznaczeń wjazdów i wyjazdów. W tej chwili wjazd na teren szpitala jest od ulicy Zyty, a wyjazd na ulice Waryńskiego - mówi zastępca dyrektora ds. eksploatacyjno - technicznych Ryszard Mielcarek.
Firma prowadząca sprzedaż biletów parkingowych przekaże szpitalowi 35 procent wpływów, ale nie mniej niż 12 tysięcy złotych miesięcznie. Pierwsza godzina postoju na terenie szpitala kosztuje 2 złote, a każda następna 2,50. Nowością jest wprowadzenie kart abonamentowych dla pracowników szpitala. Personel etatowy płaci 10 złotych, a kontraktowy 35 za możliwość postawienia auta na terenie lecznicy. Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie?
- Poszliśmy w tym kierunku tylko dlatego, żeby ustabilizować sytuację na terenie szpitala. Z uwagi na to, że ten parking nie był zdiagnozowany do końca wjeżdżało bardzo dużo samochodów. Mieliśmy kłopoty z poruszaniem się karetek pogotowia i teraz przez ten okres przejściowy już znacząco to spadło - odpowiada Ryszard Mielcarek.
Z opłat za parking zwolnieni są inwalidzi oraz pacjenci mający problem z samodzielnym dotarciem do szpitala.

Janusz Życzkowski
Źródło: rzg.info.pl

Brak komentarzy: